JAN SÝKORa

Český fotbalový záložník a reprezentant Jan Sýkora se narodil 29. prosince 1993 v Plzni, od ledna 2017 působící v klubu SK Slavia Praha. Nastupuje na levém kraji zálohy či obrany nebo jako střední záložník. Jeho vzorem je bývalý český záložník Pavel Nedvěd.

datum narození

29-prosinec-1993

místo narození

PLZEŇ

preferovaná noha

levá

preferovaná pozice

záložník

současný klub

FK JABLONEC

začátky

Svoji fotbalovou kariéru jsem začal v týmu FC Švihov, odkud jsem v průběhu zamířil nejprve do mužstva TJ Přeštice a poté do Viktorie Plzeň. V roce 2011 následoval přestup do klubu AC Sparta Praha, kde jsem nastupoval za rezervu nebo juniorku. Před ročníkem 2014/15 jsem odešel na hostování do Zbrojovky Brno. V létě 2015 měla Zbrojovka, se kterou jsem za rok odehrál 26 utkání a vstřelil čtyři branky, zájem na prodloužení mého angažmá, ale po zvážení jsem se rozhodl pro návrat do Sparty.

fc slovan liberec

Po návratu do letenského mužstva jsem se stal součástí transferu, ve kterém Sparta koupila ze Slovanu Liberec zpět Martina Frýdka a kromě peněz do Liberce uvolnila na přestup také mě. Se Slovanem jsem následně uzavřel tříletý kontrakt. Liberec se v sezoně 2015/16 představil v základní skupině Evropské ligy UEFA, kde bylo mužstvo nalosováno do skupiny G společně s týmy SC Braga (Portugalsko), Olympique de Marseille (Francie) a FC Groningen (Nizozemsko). V této skupině jsem nastoupil k pěti z šesti zápasů a chyběl pouze v prvním střetnutí proti Groningenu. 15. září 2016 jsem překonal časem 10,69 sekund rekord nejrychlejšího gólu Evropské ligy UEFA, který do té doby držel Španěl Vitolo (13,21 s). Bylo to v utkání Evropské ligy 2016/17 Qarabağ FK–FC Slovan Liberec (remíza 2:2).

sk slavia praha

V zimní přestávce sezóny 2016/17 o mě projevily zájem kluby AC Sparta Praha, SK Slavia Praha a FC Viktoria Plzeň. Rozhodl jsem se vzít nabídku a výzvu Slavie. Ještě ten samý rok jsem se dokázal zařadit de sestavy a dopomoci tak k mistrovskému titulu nejvyšší české soutěže.

národní tým

S českým národním teamem jsem začínal od mládežnických výběrů České republiky, konkrétně za výběry do 17, 18, 19, 20 a 21 let.

V srpnu 2016 mne reprezentační trenér Karel Jarolím poprvé nominoval do A-mužstva České republiky pro přípravný zápas s Arménií, v němž jsem zároveň debutoval (31. srpna, výhra 3:0).

statistiky

klubová kariéra

173

11K+

zápasy

26

góly

minuty na hřišti

0

červené karty