Fotbalista Jan Sýkora opět potěšil rodičky a nejmenší klatovské pacienty



Reprezentační fotbalista Jan Sýkora udělal i letos radost rodičkám a nejmenším „pacientům“ Klatovské nemocnice. Novorozeneckému oddělení věnoval v druhé polovině dubna dva pulsní oxymetry v celkové hodnotě 78 tisíc korun. Budou sloužit jak na porodních sálech k monitoraci pulsu a saturaci kyslíku čerstvě narozených dětí, tak i k novorozeneckému screeningu vrozených srdečních vad před propuštěním miminek do domácí péče.




Screening srdečních vad je jedním ze základních novorozeneckých screeningů. Nové oxymetry ovšem tuto diagnostickou péči posunou na vyšší úroveň


Kmenový hráč pražské Slavie Jan Sýkora se v zimě doléčil po zranění a je na půl roku na hostování v Liberci. Ke Klatovům má ale stále blízko. Pochází z Červeného Poříčí a s fotbalem začínal ve Švihově a později v Přešticích. A protože chce pomáhat v oblasti péče o děti, rozhodl se loni koupit Klatovské nemocnici fototerapeutickou lampu k léčbě novorozenecké žloutenky.


„Je to příjemný pocit, proto jsem tu letos znovu. Tentokráte se dvěma oxymetry, které umožní poskytovat novorozencům nadstandartní diagnostickou péči na špičkové úrovni. I když tedy doufám, že všechny v Klatovech narozené děti budou zdravé a tyhle dva přístroje to jen potvrdí,“ řekl Jan Sýkora.



Zdroj/ https://www.nemocnicepk.cz/fotbalista-jan-sykora-opet-potesil-rodicky-a-nejmensi-klatovske-quot-pacienty-quot-/


5 zobrazení